3T-Treningssenter » Treningsgruppe for seniorer
Gå til innhold Gå til hovedmeny Gå til undermeny

Treningsgruppe for seniorer

Tren styrke og balanse, og få en tryggere og mer aktiv alderdom!

Er du senior, eller kjenner du noen som kunne tenkt seg å komme i gang med trening?

Delta på 2 ukentlige treninger i en fast gruppe gjennom 13 uker, hvor målet er å komme i gang med hensiktsmessig trening for deg som er senior. Her vil det bli enkle og grunnleggende øvelser i gruppe, med hovedfokus på balanse og styrke. Prosjektet passer best for deg som har lite eller ingen erfaring med trening.

 

Treningsopplegget som benyttes er utviklet i et samarbeid med NTNU, Virke og Helsedirektoratet.

 

 

Forskning viser at trening med fokus på balanse og muskelstyrke er de viktigste komponentene for å opprettholde din fysiske funksjon som senior.

 

Oppstart: uke 3, 2019

Avslutning: uke 15

 

Pris: Gratis for 3T-medlemmer. Er du ikke medlem, kan du enkelt melde deg inn på et av 3T sine treningssentre før oppstart.

Varighet: 13 uker
(3T-Solsiden: 10 uker)

 

Hver gruppe har 2 faste treninger i uken:

 

  • 3T-Rosten: Faste treninger hver mandag og onsdag kl. 12:30-13:30.
  • 3T-Ranheim: Faste treninger hver tirsdag & fredag kl 12:00-13:00
  • 3T-Leangen: Faste treninger hver tirsdag og torsdag kl. 12:30-13:30.
  • 3T-Levanger: Faste treninger hver tirsdag kl 1000 og torsdag kl 1200
  • 3T-Fossegrenda: Faste treninger hver tirsdag kl 12:00-13:00 og fredag kl 12:30-13:30.
  • 3T-Byåsen: Faste treninger hver Mandag kl 1300 og onsdag kl 1200
  • 3T-Solsiden: Faste treninger mandag og fredag kl. 12:00-12:45
  • 3T-Steinkjer: Faste treninger hver mandag og torsdag kl. 10:45-11:45

 

Meld deg på  i resepsjonen på det treningssenteret du ønsker å starte opp med treningen, eller direkte her.
NB, du betaler ingenting ved online påmelding, du betaler når du ankommer senteret og oppretter ditt medlemsskap.

 

 

For å delta på dette prosjektet må du melde deg inn som medlem på 3T, men du kan velge å avslutte medlemskapet etter endt kurs.

 

Påmelding 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontaktinformasjon:

3T-Rosten: rosten.@3t.no eller på telefon: 72 888 777

3T-Ranheim: ranheim@3t.no eller på telefon 45 962 300

3T-Leangen: leangen@3t.no eller på telefon: 980 72 000

3T-Levanger: levanger@3t.no eller på telefon: 740 97 220

3T-Fossegrenda: fossegrenda@3t.no eller på telefon: 482 40 551

3T-Solsiden: solsiden@3t.no eller på telefon: 920 79 900

3T-Byåsen: byasen@3t.no eller på telefon: 936 30 000

3T-Steinkjer: steinkjer@3t.no eller på telefon: 741 45 960

 

Del på