3T-Treningssenter » Informasjon om prostatakreft
Gå til innhold Gå til hovedmeny

Informasjon om prostatakreft

Årets viktigste infomøte + muligheten til å ta gratis PSA-blodprøve for de som ønsker dette.

I forbindelse med Movember holder overlege dr. med. Nils Kristian Raabe fra Clever Health et informasjonsmøte på 3T-Rosten om viktige ting du bør vite om prostatakreft.

Det tar ca 45 minutter og det er mulig å stille spørsmål til spesialisten etter møtet.

 

Gratis blodprøve hos 3T

For de som ønsker det vil det være mulig å ta PSA-prøven gratis hos 3T. Medisinsk oppfølging og analyse av prøveresultater utføres av eksperter innen prostatakreft hos Clever Health. Det vil informeres om fordeler og ulemper med PSA testen under møtet.

 

Dato: 30. oktober
Tid: kl. 18:00 – 18:45
Sted: Klasserommet på 3T-Rosten
Møtet er gratis og åpent for ikke-medlemmer i følge med et 3T-medlem.

 

 

Engasjer deg i egen helse og vær proaktiv

Rundt 10% av prostatakreft-tilfellene har bakgrunn i arvelig disposisjon. Hvis en eller flere i familien får prostatakreft i relativt ung alder, kan dette særlig peke mot at sykdommen er arvelig.

Menn som har kvinnelige slektninger med tidlig brystkreft eller eggstokkreft i familien, bør også være oppmerksom på arvelig risiko for prostatakreft.

 

 

 

 

 

Dr. med. Nils Raabe

Dr. med. Nils Raabe er tidligere overlege ved onkologisk avdeling på Radiumhospitalet.

Dr. Raabe er spesialist i indremedisin og onkologi.

https://www.cleverhealth.no/

 

 

Tjenesten leveres av selskapet Clever Health som også tilbyr løpende PSA-monitorering som utføres av spesialister innen prostatakreft. Om man vil fortsette i deres program etter gratisprøven, får du som er 3T-medlem rabatterte priser. Programmet er utviklet av blant andre dr. Anders Angelsen, tidligere professor i urologi ved St.Olavs/ NTNU. 

 

Del på